Müeyyedzade, Kemeraltı Cd. No: 11, 34425 Beyoğlu/İstanbul
+90 212 244 10 26
virgile.mangiavillano@sb.k12.tr

Faaliyetler

Saint Benoît Fransız Lisesi FRC Takımı

Rookie senemiz olan FRC 2020’de yarışma sırasında çekildi.

Takımca Yaptığımız Aktiviteler

Apollo Ay Programı

İlk olarak 20 Temmuz’da 7-11 yaş grubu için Kadıköy İskele47 Atölye’de Ay’a İnişin 50.yıldönümünü kutlamak amacıyla Apollo Ay Programı, Satürn gezegeni ve astronot olmak hakkında sunumlar yaptık ve ardından da iki tane mühendislik-tasarım etkinliği gerçekleştirdik.

Ziyaretlerimiz

-Lo12 Kasım’da ACMENA kurucu ortağı Suat Baysan laboratuvarımız ziyarete geldi, tecrübelerini bizlere aktardı. Takımımızın geleceğini ilgilendiren önemli tavsiyeler verdi.

-30 Kasım tarihinde ise İzmir Bahçeşehir Koleji’nin FRC takımı 4th Dimension’ın “FRCology 101” kampına iki arkadaşımız ve mentör öğretmenimiz katıldı ve 4th Dimension’dan FRC hakkında pek çok bilgi edindiler.

Hackathon Yarışması

6 Aralık’ta Microsoft Türkiye’nin düzenlediği, ödül ve sıralama yerine engelli insanların hayatını kolaylaştırmaya yönelik ürünler sunmayı amaçlayan Hackathon yarışmasına katıldık, Microsoft çalışanlarına sunumlar yaptık ve sorularını cevapladık.

Yarışmadan önceki akşam robotun son hazırlıklarını yaparken.

Takım Ziyareti

 14 Aralık’ta Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi’nin takımı Adroit Androits’i ziyarete gittik, sunumlarını dinledik, laboratuvarlarını gezdik ve onlardan sürecin nasıl işleyeceği hakkında bilgiler aldık, bize çok yardımcı oldular. Sıcak karşılamaları için çok teşekkür ediyoruz, dolu dolu bir gün geçirdik.

Kick Off

5 Ocak’ta Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda FRC takımı Sultans Of Turkey tarafından organize edilen Kick-Off’ta yer aldık, FRC topluluğundan birçok yeni bağlantı edindik. Düzenlenen workshoplara katılım gösterdik ve günün sonunda da FRC’nin bu sezonunun teması olan “STAR WARS: Infinite Recharge”ın açıklanma videosunu izledik. Böylece bu senenin ruhunu ve görevlerini öğrendik.

Maker Etkinliği

15 Şubat’ta Robert Koleji’nde düzenlenen Maker etkinliğine katıldık. Yapılan workshoplara katılarak, STEM alanlarında bir çok bilgi edinme ve kendimizi geliştirme fırsatını elde ettik.

Yarışma sırasında robotu test ederken çekildi.

FRC Robotik Yarışması

5-8 Mart tarihleri arasında, Ülker Spor ve Etkinlik Salonunda düzenlenen Istanbul Regional’ına katıldık. Katıldığımız ilk FRC’ydi, rookieydik. Yaşadığımız finansal sorunlar ve tecrübesizliğimize rağmen 51 takım arasından 14. olmayı başardık.

Salgına Karşı

Karantinanın başlarında, COVID-19 ile ön safhada mücadele veren doktorlarımıza destek olmak için, 3B yazıcıdan siperlik bastık ve 3 Boyutlu Destek, Türkiye Motorsiklet Platformu sayesinde bu mücadele veren doktorlarımıza ve hastanelere ulaştırdık.

Riders Sanal Robot Yarışması

3 Mayıs 2020 tarihinde, içerisinde lise ve üniversite öğrencilerinin olduğu, yaklaşık 600 kişinin katılım gerçekleştirdiği Riders sanal robot yarışmasına katıldık. Bu yarışmada internet üzerindeki sanal robotu görevini gerçekleştirmek üzerine programladık ve finale kalan 50 öğrenci içerisine girmeye hak kazandık.

Takım olarak bir çok aktiviteye katılmayı ve aktiviteler düzenlemeyi istiyoruz. Bunları birlikte yapmayı çok isteriz.