Müeyyedzade, Kemeraltı Cd. No: 11, 34425 Beyoğlu/İstanbul
+90 212 244 10 26
virgile.mangiavillano@sb.k12.tr

Hakkımızda

Saint Benoît Fransız Lisesi FRC Takımı

Saint Benoît Fransız Lisesi öğrencileri olarak önce okulumuzu ulusal düzeyde ardından da ülkemizi uluslararası arenada temsil etmek hedefiyle 20 Ekim 2019’da Robin adlı FRC takımımızı kurduk.

Biz Kimiz ?

Merhaba, biz Saint Benoit Lisesi’nin 2019 yılında kurulan robotik takımıyız, ismimiz “Robin”. (Robotics+Innovation) 2019 yılının ekim ayında doğduk !

Okulumuzda birkaç senedir robotik alanında faaliyetler sürdürülmekte ve  ”Saint Benoît Lisesi Robotik Buluşmaları” gibi birçok okullararası robotik yarışmaları düzenlenmektedir.

Fakat bu sene kendimize farklı bir hedef belirledik: Bu alanda sürdürdüğümüz faaliyetleri ulusal ve uluslararası düzeye çıkarmak. Motivasyonumuz çok yüksek. Çalışmalarımıza 2019’un Temmuz ayında başladık ve o tarihten bu yana birçok eğitime, STEM buluşmasına ve diğer FRC takımlarını ziyarete giderek bilim ve teknolojiye olan pratik ve teorik bilgimizi arttırdık.

Vizyonumuz ve Misyonumuz

Vizyonumuz, robotik alanında insanlığın hizmetine yenilikçi bir süreç yaratıp sunabilmek ; bu süreci topluma yaymaktır. Bunu yaparken de doğayı koruyan teknolojiler yaratıp bu teknolojileri bütün canlıların faydasına kullanıp, kullandırtmaktır. 

Misyonumuz ise vizyonumuzu doğru iş bölümü, nitelikli üyeler ve bonkör sponsorlarımızın bize sundukları imkanlarla başarmaktır. Yarattığımız çevre dostu teknolojileri topluma yaymak, STEM’i geliştirdiğimiz teknolojiler ile tüm halka yaymak ve tanıtmaktır.

Neden Robin?

5 ay önce, ilk kurulduğumuz günden beri ne olursa olsun pes etmeyeceğimize dair bir karar aldık ve bu karardan asla geri dönmedik. Karşımıza çıkan her türlü engele göğüs gerdik: takım bütçesi yetersizdi, kendi harçlıklarımızla destek olduk ;  yoktu son güne kadar uğraşıp son 2 haftada 2 adet(Festo ve Migros) sponsor bulduk ; takım içi çatışmalarımız robot üzerinde gelişme kaydetmemizi engelliyordu, durumun farkına varıp orta yolu bulup barıştık. Takım ruhunu koruyup ideallerimizden sapmadan FRC serüvenini tamamlayacağız.